Ztvrdlá kůže na chodidlech

Když jsem si vymyslel toto téma, o kterém jsem již psal v předchozích článcích, ani jsem netušil co mě čeká.

Něco málo na téma "ztvrdlá kůže na chodidlech". Co si myslím i jsem si zkusil díky chůzi bosky a naboso.

Téma "ztvrdlá kůže na chodidlech" dopíši až nasbírám dostatek informací pro zajímavý článek.

Mě kůže na chodidlech spíše měkne

Již dnes mohu říct, že mě kůže na chodidlech spíše měkne.. než tvrdne (při chůzi bosky). O chodidla se starám víc. Letos (2018) před "Prčicemi" jsem si chodidla důkladně obrousil, že byla jako dětská prdelka. Loni jsem šel do Prčic s pořádnou podrážkou. Chodidla jsem si neobrousil a tak mi ztvrdlá kuze popraskala, hned na obou nohách, pod palcem. Letos se mi nic takového nestalo. Chodidla jsem si nejen obrousil, ale i jsem je několikrát promastil sádlem. Díky bosé chůzi se o nohy častěji a pečlivěji starám. V létě (2018) již téměř pravidelně každý den chodím 15 až 25 km. Za 3 dny jsem nachodil i přes 100 km. Chodidla mám od bosé chůze důkladně namasírovaná. Letos nosím od jara jen žabky a často je zouvám.

Často chodím do přírody. To nosím žabky v batohu a užívám si každý povrch krásně bosky. Nohy si pečlivě "brousím" každý den, ale přiznám se, že mám za sebou období kdy jsem se o chodidla tak pěkně nestaral. Kůže na chodidlech byla pak opravdu tvrdá a jemně praskala. Nohy nás celý den nosí a svou náležitou péči si rozhodně zaslouží.

Tento článek dopisuji průběžně, jako i některé další.

Abych si to pěkně shrnul, o své nožky a tělo celkově se díky bosé chůzi starám lépe. Chodidla někdy promazávám sádlem a někdy rakytníkovým olejem. Zkoušel jsem i kokosový tuk, je výborný také do vlasů. Ale zpět k nožičkám, které si hýčkám. Mám i vaničku s kameny a hlavně v zimě je moc fajn si dál teplou lázeň s bylinkami, olejíčkem i himalájskou solí. Mám své nohy rád. Čím dál víc se snažím naslouchat řeči těla a někdy, poslední dobou moc ne, když bolestivě našlápnu nějaký ten kamínek vzpomenu si na mapu chodidla. Tak nějak mi dojde, že bych se měl věnovat víc například cvičení ramen a podobně.
| 1,508 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 5218x | denní průměr: 3.46