Procházky na sněhu v lednu 2017

V lednu jsem si koupil nové pohodlné boty, které nekloužou v terénu ani na sněhu. Po vyzkoušení své velikosti jsem si raději vzal o číslo větší a prvních pár kilometrů jsem litoval, že jsem si nekoupil ještě o jedno číslo větší :-).

Procházka po sněhu při venkovní teplotě 6 stupňů pod nulou. Bylo to tuším koncem ledna 2017, když napadl čerstvý sníh a šel jsem jen asi tak 600 metrů. Oproti loňské vzpomínce jsem letos šel najisto :-) a bylo mi jasné, že nesmím prochladnout. Překonávat sám sebe apod. Poslouchám své tělo a věřím mu, že ví co je pro něj nejlepší. Opět se dostavila "stará známá" štiplavá "bolest", kterou jsem letos cítil bezbolestně :-). Bylo to moc fajn a jsem si jist, že když začnu trénovat, dojdu rozhodně dál a v pohodě. Sníh jsem si letos užil několikrát.

Únor (krční páteř) 2017

Třetím rokem bez prášků a teď tohle. Bolest krční páteře a to tak, že velmi. Něco mě ofouklo. Málo jsem se oblékl a bylo to. … Od mého doktora jsem dostal prášky na uvolnění svalů, mastičku a hlavně masáže. Už v lednu jsem na rehabilitaci po úrazu docházel a naučili mě nové cviky na procvičení krční páteře, které jsem ještě nikdy necvičil. Cviční jsem koncem roku 2016 celkem zanedbal, díky úrazu. V únoru (2017), když konečně napadl čerstvý sníh, tak jsem si pochopitelně vyběhl bosky, ale ve většině případů jsem letos už v únoru chodil na procházky jen naboso (kroxy, žabky). Do práce i do města jsem boty nosil, ale jak to šlo a nebyla moc velká zima, tak jsem volil vzdušnější obuv. Všiml jsem si, že peru čím dám méně ponožek a to je dobré znamení.

Bez nemocí a bos

Venku někdy mrzne, jsem rozmazlený z bot, ale šťastný. Prakticky celý rok se mi vyhnuly všechny "chřipky" a jsem za to rád. Zranění z října se zahojilo a křeče v trapézovém svalu mě již opustily. Těším se na každou procházku, pečlivě zvažuji oblečení i případnou obuv. Již se moc těším na jaro :-) letos přišlo opravdu brzy.

Pomalu, ale jistě rozepisuji svůj další článek a to "recept na chléb s žitným kváskem". Asi tak rok a půl jsem si nekoupil žádné pečivo - peču si sám. Tedy jen jednou, když jsem se nechal zlákat na název "francouzská bageta". No co Vám budu povídat, od francouzské bagety to mělo hodně daleko a druhý den jsem ji málem vyhodil. Rozpečená k fazolím nebyla špatná.

Březen (bosky) 3. 3. 2017

Bosky jsem šel pohodlně cca 3 km, teplota vzduchu byla asi 5 stupňů nad nulou i jsem cestou fotil. Jedna z fotografií zachycuje okamžik ranního mrazíku. Fotím si rád bosé nohy na různých površích a nechci se tím nijak chlubit. Bosky chodím rád a vím, že mě chůze bez bot uzdravuje (uzemňuje). Zatím si pamatuji každou fotografii, kterou jsem vyfotil a i díky těmto poznámkám na mém blogu si procházením článků připomínám různé okamžiky minulosti.

Co se jídla týče, určitě brzy přibude další recept. Cizrnová pomazánka se syrečkama mi opravdu moc zachutnala. Experiment s cizrnou a syrečky jsem prvně vyzkoušel celkem nedávno. Otestoval jsem pár druhů cizrny i syrečků, než jsem si vybral ty správné ingredience. Finále je super, když se dílko zdaří. Těšte se na můj recept a já se těším na Vaše komentáře.

Když je venku hezky, vyšlápnu si bosky na procházku a velice rád už z domova rovnou bez bot, pěkně bosky. Jak jinak? :-).

Čím dál víc tepelně neupravuji potravu, kterou jím. Zelená či živá strava anebo jak se tomu říká. Neříkám, že bych to "škatulkoval", ale pozoruji na sobě, že méně vařím. Například jsem zkoušel přidat do chleba i kyselé zelí, ale to je na delší povídání, a tak nějak je co jíst... Loni jsme přešel žhavé uhlíky i po střepech a kdo ví, letos mě čeká možná také půst či chůze po vodě. Od té doby co jsem zul boty, tak se mi dějí nečekané věci o kterých, vím již dávno.

Naboso i bosky - 30. 3. 2017

20.3. Je mezinárodní den štěstí, já slavil až do úplného vyštěstění :-).

Meditace, cvičení i v přírodě apod. Naboso chodím již každý den, ponožky a někdy i botky nechávám doma. Asi botky brzy zazimuji.

Bosky dnes 6km (foto číslo #5) bylo moc krásně. Říkalo se "duben, ještě tam budeme" a tak se uvidí :-), no uvidíme, zatím nožičky trénuji na letošní Prčice.

předchozí článek: ALF naboso v zimě 2016
další článek: Do Prčic pěkně bosky (prvně 20. 5. 2017)Procházky na sněhu v lednu 2017 #2 Procházky na sněhu v lednu 2017 #3 Procházky na sněhu v lednu 2017 #5 Procházky na sněhu v lednu 2017 #6 Procházky na sněhu v lednu 2017 #7 Procházky na sněhu v lednu 2017 #8


| 1,034 dnů

komentovat článek
2x komentář
zhlédnutí: 4585x | denní průměr: 4.43