Pochod Praha Prčice naboso

​Letošní (2016) pochod do Prčic jsem málem nešel. Neměl jsem pořád nikoho, kdo by chtěl jít se mnou a tak jsem si ještě tři dny před startem myslel, že snad asi nepoťapu. Dobře to dopadlo.

Pocity z pochodu mám stále opravdu skvělé. Počasí bylo jako každý rok sluníčkové a cestou jsme měli štěstí na samé pohodové lidi. Letos jsem „pochodoval“ do Prčic z Tábora. Trasa měla cca 30 kilometrů a začala velice příjemnou cestou kolem Jordánu. Až do Chotovin cestu důvěrně znám, mám ji najetou a několikrát jsem do Chotovin šel pěšky. Před lety dokonce i z Chotovin do Tábora z jedné akce.

Pivek bylo po cestě letos asi pět a nikam jsme nechvátali. Do Prčic jsme došli odpoledne a cestou jsme zvládli i piknik v lese, kytary na zřícenině hradu Borotín. Byla to nádherná procházka probuzenou přírodou. Letošní zima byla krátká a byla i mírná. Když se dnes dívám na fotografie, živě si vybavuji rozkvetlé louky, pohádkově krásné lesy, kouzelné potůčky i nádherné domečky a krásné zahrádky, které nejdou na cestě do Prčic přehlédnout.

Do Prčic bosky

Boty jsem sebou měl a používal jsem je jen na asfaltové povrchy, nepříjemně ostré kamenité cesty i do některých kopečků jsem své kroxy obul. Myslím si, že jsem letošní trasu do Prčic šel z poloviny bosky. Od jara už prakticky nenosím ponožky a tak jsem šel celou cestu naboso. Letos prvně jsem měl nohy bez puchýřů a žádné zranění se nekonalo. Nožičky bosou chůzi zvládly na jedničku s hvězdičkou a těším se na další podobné výlety.

Loni jsme do Prčic vyrazili s „bandou“ ze Střezimíře. Asi v Jistebnici jsme špatně odbočili a tím jsme si trasu o pár kilometrů prodloužili. Dostali jsme se do Prčic přes Monínec. Bylo krásně a posledních 5 km, z těch 48 kiláčků, si pamatuji ještě dnes… kdyby mi loni někdo řekl, že se někdy do Prčic vypravím naboso a půjdu i bosky, asi bych tomu nevěřil.

Letos mám v plánu si vyzkoušet chůzi přes žhavé uhlíky a rád bych zkusil i chůzi po střepech. No uvidíme, jak to dopadne. Chtěl bych :-).

předchozí článek: Naboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil
další článek: Právě nyníPochod Praha Prčice naboso #2 Pochod Praha Prčice naboso #3 Pochod Praha Prčice naboso #4 Pochod Praha Prčice naboso #5 Pochod Praha Prčice naboso #6 Pochod Praha Prčice naboso #7 Pochod Praha Prčice naboso #8 Pochod Praha Prčice naboso #9 Pochod Praha Prčice naboso #10 Pochod Praha Prčice naboso #11 Pochod Praha Prčice naboso #12 Pochod Praha Prčice naboso #13


| 1,522 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 4819x | denní průměr: 3.17