Naboso bez zranění

Je fakt, že jsem ještě na jaře a nebo začátkem léta kontroloval svůj každý krok. Nyní, když jsem dostal své první žihadlo, se mi to připomnělo. Asi jsem se začal zaměřovat jen na sklo a podobné "překážky". Přestože se mravencům, včelkám i šnekům vyhýbám, stalo se to a já doufám, že to byla vosa… která to přežije.

Nechci nikoho strašit, ani sebe a vím, že to bylo pouze znamení ;-). Opatrnosti není nikdy dost, ale poslední dobou se rád brouzdám i vodou… když vidím louži, neodolám pokušení si vzpomenout na dětská léta a ve většině případů projdu kaluž, abych neuhnul z cesty a musím říct, že je to příjemný pocit. Chůze naboso mi dělá opravdu radost a nedělá mi problém ujít 5 - 10 km denně bez zranění.

Péče o chodidla při chůzi bez bot

Nedávno jsem si chodidla pořádně vydrbal pemzou a zajímalo mě, jestli budou chodidla citlivější. Musím si na sobě vyzkoušet vše a tak jsem se těšil na ráno, až se projdu pěkně naboso. Chodidla jsem měl jako miminko. Ráno jsem si opět tradičně nechal žabky v botníku a vyrazili jsme ven bosky. Pettit boty nenosí také a mj. botičky pro psy... myslím si o tom své. Bylo krásné ráno, ve stínu byla na trávě ještě rosa a lehkou změnu citlivosti jsem zaznamenal, ale při večerní procházce si nožky zvykly. Kdo si myslí, že chůzí naboso se mu na chodidlech vytvoří kopyto, tak ať si to zkusí :-).

Také bych si rád zaznamenal, že od letošního jara, co jsem se začal věnovat chůzi naboso, se o své nohy mnohem více starám. ČASEM asi napíši článek o tom, co se mi osvědčilo. Nohy používám každý den a jsem rád, že nemusím používat žádné dopravní prostředky pro přesun do práce. Péči si chodidla rozhodně zaslouží a hýčkám je například v heřmánkovém čaji (viz. foto #3).

Chůze bos nebo vlastně naboso

Jak to vlastně je? Já si to vysvětluji následovně. Bos, nebo bosky je bez bot a na boso či naboso (naboso používám často) je například v žabkách, které se dají lehce zout. Naboso chodím nyní v létě pořád a bosý (bosky), když se mi chce. Velice pěkně je o "naboso" napsáno v tomto článku https://cs.wikipedia.org/wiki/Naboso a tak nemá smysl něco přepisovat.

předchozí článek: 21. 6. 2015 jasně že naboso, je tady léto
další článek: Prázdniny jsou v půlce a já chodím nabosoNaboso bez zranění #2 Naboso bez zranění #3 Naboso bez zranění #4


| 1,847 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 8557x | denní průměr: 4.63