Naboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil

Původně jsem si myslel, že v lednu i únoru nebude o čem psát, ale zmýlil jsem se. Napadlo totiž několik centimetrů sněhu a dost se ochladilo. Naboso jsem jednou vyběhl za sousedem do vedlejšího domu (asi tak 200 metrů) a venkovní teplota se pohybovala kolem 5 stupňů. Bylo mi příjemně, chlad jsem přirozeně cítil, ale byla to krátká vzdálenost a tak jsem ji naboso překonal hravě.

Jednou večer, když jsem šel venčit Pettit, vyrazil jsem naboso. Bylo to tuším v druhém lednovém týdnu a nemrzlo. Jak vám ten sníh krásně křupal, dostal jsem nezkrotnou chuť zout boty a taky jsem to udělal. Prvně jsem položil bosá chodidla do panenského sněhu a nakročil. Nabral jsem vyšší tempo, abych neprochladl a vyrazil jsem k domovu. Kupodivu se i na sněhu nohy zahřály. Bylo příjemné cítit to sněhové křupání i mezi prsty. Svoji první chůzi „pořádným“ sněhem jsem si opravdu užil. Sníh mě celkem příjemně šiplavě hřál.

Nožky jsem si doma namočil do vlažné lázně, kterou jsem asi po 5 minutách vystřídal za teplejší. Pěkně jsem se od nohou prohřál a ještě nyní věřím, že jsem „díky“ své první chůzi po sněhu ve třetím týdnu neulehl s teplotou 38 stupňů. Nejspíš jsem někde něco chytil. Asi, jak se zdá, další „chřipková epidemie“, kterou jsem zachytil hned v první linii… Tradičně jako loni jsem nešel k doktorovi a léčil jsem se po svém = bylinkové čaje, spánek a vitamíny. Bohužel jsem pohyb i v botách venku dost omezil. Naboso ani bosky už moc nechodím, a těším se na jaro.

Citáty sbírám už déle

V lednu jsem na svém blogu založil novou „kategorii citáty“, do které jsem přidal svá dílka z předchozích let. Nejsem grafik ani básník, ale přesto doufám, že si každý z nich najde někoho, koho potěší pousměje se a, nebo se zamyslí. Citáty jsem rozmístil v čase do loňského roku 2015. Koncem února (2016) jsem přidal první citát letos "Skutečný život začíná až ve 40 letech". Moc se mi líbí, už několik týdnů.

Jak jsem již psal, v únoru nosím boty, ale letní a bosky jsem vyrazil jen dvakrát, když se teploty vyšplhaly na krásných 11 stupňů. Naboso si občas vyrazím s odpadkovým košem, nebo když prší a my jdeme s Petynkou jen kolem domu. Ona bosky a já pohodlně naboso. Těším se na jaro, až se oteplí a já budu boty nechávat doma jako loni.

Co se nových „citátů“ na blogu týče, tak věřím, že si své čtenáře najdou. Či mi poslouží jako časové razítko mých myšlenek.

předchozí článek: Naboso i bosý v prosinci 2015
další článek: Pochod Praha Prčice nabosoNaboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil #2 Naboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil #3 Naboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil #4 Naboso a bosky jsem v lednu ani v únoru pořádně nevyrazil #5


| 1,629 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 9695x | denní průměr: 5.95