Je tady září a já se vrátil z Francie

Konec letošních prázdnin jsem strávil cestou po Francii. Cesta byla krásná a navštívil jsem i řadu památek. Snad se mi povedlo vybrat ty nejlepší fotografie. Cestoval jsem pouze v žabkách a často i bez nich. Projeli jsme Francii "napříč" až do městečka Brest přes Paříž a nepotkal jsem ani jednoho boso-chodce, což mě celkem překvapilo. Od velké slané louže jsem si přivezl pár kamínků a protože podzim klepe na dveře, tak jsem cestou narazil i na kaštany. Já jsem po Francii nachodil několik desítek kilometrů a na boso jsem chodil pořád. Bez žabek jen, když se mi chtělo a nikam jsme nepospíchali.

Letošní léto se opravdu povedlo. Bylo jen málo chladných a deštivých dnů. Nyní se usmívám a vím, že na tohle léto určitě nezapomenu. Chodím výhradně naboso a když si musím na nohy něco vzít, volím žabky. Jsem zvědav, kdy mě zima zažene do bot. Zatím to však nehrozí.

Fotografie z Francie

Převážně bylo pod mrakem, což je pro cestování nejlepší a díky oblačnosti jsou některé fotografie pozoruhodné. Nocovali jsme na skvělých místech a jednou dokonce u řeky ve stanu. Úvodní fotografie je z kostela. Bylo moc zajímavé se procházet bosky a vnímat nejen "vyšlapané cestičky" v kamenné podlaze této starobylé stavby.

Jaký asi bude letošní podzim?

Babí léto bude určitě fajn a já věřím, že chůze naboso mi pomůže při otužování. Nejsem žádný extrémista a tak si nejspíš jen vyzkouším tvrzení, že pokud člověk nepotřebuje rukavice, zpravidla nepotřebuje ani boty. Mně se do botek vážně nechce. Chodit bez ponožek i bez bot se mi fakt líbí. Bylinkové lázně dopřávám nožičkám, když si řeknou a nad volbou bylin, olejů či teploty vody moc nepřemýšlím.

předchozí článek: Prázdniny jsou v půlce a já chodím naboso
další článek: Naboso chodím i září a není mi zimaJe tady září a já se vrátil z Francie #2 Je tady září a já se vrátil z Francie #3 Je tady září a já se vrátil z Francie #4 Je tady září a já se vrátil z Francie #5 Je tady září a já se vrátil z Francie #6 Je tady září a já se vrátil z Francie #7 Je tady září a já se vrátil z Francie #8 Je tady září a já se vrátil z Francie #9 Je tady září a já se vrátil z Francie #10 Je tady září a já se vrátil z Francie #11 Je tady září a já se vrátil z Francie #12 Je tady září a já se vrátil z Francie #13 Je tady září a já se vrátil z Francie #14 Je tady září a já se vrátil z Francie #15 Je tady září a já se vrátil z Francie #16


| 1,796 dnů

komentovat článek
1x komentář
zhlédnutí: 19740x | denní průměr: 10.99