Chůze naboso a nemoc

Tento článek píši poněkud opožděně. Ne-moc mám za sebou, ale neměl jsem chuť na nic než odpočinek. Začátkem září jsem někde chytil pár bacilů a ty mě přinutily pořádně odpočívat. První týden jsem odpočíval málo a až večerní tepoty 38 stupňů mě přinutily ulehnout. V dalším týdnu jsem se od úterý necítil úplně nejlépe a tak jsem opravdu ulehl do postele. Denně jsme nachodili maximálně kilometr a to spíš jen před dům, kde je lavička (aby se Petynka proběhla v mini parčíku). Od pátku jsem nechodil ani venčit, moje sestřička si Pettit vzala a já mohl jen odpočívat.

Léčil jsem se čajem s medem, citronem i zázvorem a šalvějí. Česnek, cibule a hromada zeleniny se začala na mém jídelníčku objevovat častěji. Vlastně jsem asi týden neměl maso a je pravda, že to nebyl žádný problém. Nebyla na maso chuť. Ani nyní maso moc nejím, ale nevyhýbám se rybám (salát se zavináčem jsem si zamiloval). Občas si zajdu na sushi s tuňákem či lososem a někdy to vyzkouším i doma, řasu už mám.

Prakticky v říjnu jsem naboso i bos chodil poměrně málo. Babí léto bylo krásné a trošku mě mrzí, že jsem si ho letos neužil naplno. Příští rok začnu užívat rakytník preventivně o něco dříve, než začne každoroční „virová epidemie“.

Ještě nyní koncem října, mám lehce rýmičku, ale i tak jsem se začal znovu otužovat chůzí naboso. Minulý týden jsem zul boty asi 4x a bylo to moc fajn. Počasí je přes den někdy moc pěkné a svítí sluníčko. Při procházkách od nohou chlad rozhodně nepociťuji. Když si člověk kousek popoběhne, tělo se rychle zahřeje. Co se oblečení týče, tak nenosím kraťasy, ale kalhoty a na trupu nosím většinou 3 vrstvy. Bosé nohy se při chůzi zahřejí mnohem lépe než ruce. Obzvlášť večer, kdy je chladněji si schovávám ruce do kapes a chodidla mám teplá.

Chůze naboso a bosý – zamyšlení

Asi z toho ležení mě začala malinko „bolet“ záda. Častěji než v létě jsem cítil potřebu se protáhnout, ohnout se, rozhýbat se, zacvičit si. Začínám tedy lehce cvičit a jak si někdy opět (po ne-moci) vyrazím zase na procházku bez bot, pociťuji velké zlepšení. Dokud to půjde a nebude mi od nohou zima, určitě si chůzi bez bot budu dopřávat dál.

Venkovní denní teploty se pohybují mezi 10-15 stupni a v noci je cca 6 stupňů.

Procházky s Pettit

Už to bude asi rok, kdy jsem začal chodit na procházky podle ní. Pokud nemáme cíl cesty, trasu vybírá Petynka a já se vezu. Nedávno jsem šel cca 2 km a zdá se, že Pettit věděla, kam míří. Bohužel jsem měl někde být a tak jsme nemohli být venku dvě hodiny. Zajímá mě, kam nás jednou zavede, až to nechám opravdu na Petynce a bude dostatek času.

ALF NaBoso na Facebooku

Myslím si, že by si můj blog zasloužil i nějakou kritiku a tak brzy založím stránku na FB (možná, že i na jiných sociálních sítích). Děkuji za připomínky i Vaše komentáře a případné sdílení.

předchozí článek: Naboso chodím i v září a není mi zima
další článek: Listopad je letos teplý a tak chodím často boskyChůze naboso a nemoc #2 Chůze naboso a nemoc #3 Chůze naboso a nemoc #4


| 1,746 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 8213x | denní průměr: 4.70