ALF naboso - Krkonoše prvně

Právě (16. 6. 2017) se vracíme z Krkonoš a jsem plný dojmů. Jednak jsme narazili na řadu výborných lidí a Krkonoše jsou opravdu moc krasné. Původně to byl jen nápad jednoho mého kamaráda. K100 tj. Krakonošova stovka a to je 100 km v Krkonosich.

Naštěstí to celé dopadlo jak mělo, na K50 se tři dny před startem nešlo přihlásit a tak jsme se rozhodli, že vyrazíme jen tak jako turisti. Do Krkonoš jsem si vzal croxy a žabky, ale to jen pro jistotu.

Ubytování ve Vrchlabí

V pátek k večeru jsme dorazili do Vrchlabí vlakem. Kupodivu se nám povedlo zajistit i ubytování. Vrchlabské ubytovací služby praskaly ve švech díky již zmíněné Krakonošově stovce. Kamarád měl vymyšleno ubytování jinde, ale nějak z toho sešlo.

V pátek jsem toho moc nenaťapal, asi jen 11 km a šetřil jsem si chodidla na hory.

Sobotní výlet na Sněžku

Ze Špindlu rovnou po červené na Sněžku. Krkonoše se předvedly, ve Špindlu bylo asi 16 stupňů a ve Vrchlabí ještě tepleji. Po prvních 5 kilometrech jsem byl rád, že jsem si vzal do batůžku i skvělou mikinu. Bylo mi jasné, že ani K50 a už vůbec ne K100 bych dnes určitě neušel. Byť jsem zvyklý i na delší procházky bosky, přiznám se, že převýšení jsem na sobě cítil. Z fotografií pod tímto článkem je vidět, jak se ochlazovalo a to z fotek není vidět jak foukal vítr. Já šel v kraťasech a bosky. Lidé co to vzdali a šli dolů mi říkali. Tam vůbec nechoďte, není nic vidět, fouká silný a studený vítr.. je tam asi na nule a Vy jste blázen, mi říkali ti co šli v zimních bundách ze Sněžky dolů.

Je fakt, že měli pravdu. Vítr byl čím dál silnější a uvědomil jsem si, že se opravdu ochladilo. Popošli jsme ještě pár set metrů a bylo mi jasné, že bych se měl obléci. Rozhodl jsem se si předtím zaběhat a zahřát se trošku. Vyrazil jsem lehkým poklusem do mlhy. Ta byla čím dál hustší, téměř by se dala krájet. Jak si tak běhám po Kozích hřbetech 1 422 m (nebo jak se tam říká) uvědomil jsem si, že bych se měl vrátit k naší malé turistické partě. Potkali jsme cestou manželský pár z Prahy.

Nebudu to protahovat. Na Sněžku jsme nedošli a díky, opravdu moc děkuji za vyhřátou Luční boudu. Bylo tam moc fajn. Dal jsem si teplou polévku s domácím chlebem, pak kávu i zákusek a tak. Údolím bílého Labe jsme se vrátili zpět do Špindlu, kde už na nás čekal autobus do Vrchlabí.

Byl to super výlet. O Petynku bylo skvěle postaráno a měl bych se zamyslet nad dalším výletem do hor. Přeji všem překrásný den :-)

předchozí článek: Do Prčic pěkně bosky (prvně 20. 5. 2017)
další článek: ALF naboso Prčice 2019ALF naboso - Krkonoše prvně #1 ALF naboso - Krkonoše prvně #3 ALF naboso - Krkonoše prvně #4 ALF naboso - Krkonoše prvně #5 ALF naboso - Krkonoše prvně #6 ALF naboso - Krkonoše prvně #7 ALF naboso - Krkonoše prvně #8 ALF naboso - Krkonoše prvně #9 ALF naboso - Krkonoše prvně #10 ALF naboso - Krkonoše prvně #11 ALF naboso - Krkonoše prvně #12 ALF naboso - Krkonoše prvně #13


| 1,085 dnů

komentovat článek
buďte první a okomentujte tento článek
zhlédnutí: 6289x | denní průměr: 5.80